17 Mart 2017

Evde Drapaj Mankeni YapımıEvde Terzi Mankeni-Cansız Manken Nasıl Yapılır?

Bugünkü konumuz evde terzi mankeni yapımı. Evde dikiş dikmeyi sevenler ve kendi bedenine dikiş dikmekte zorlananlar için çok güzel bir projemiz var. Bu proje ile kendinize artık daha kolay kıyafet dikebilirsiniz. Kendinize mükemmel kıyafetler dikebilirsiniz. Bu DIY projesi mükemmel terzilik ve dikiş dikmeyi severler için kolay ve yaratıcı bir yol. Kendilerine kıyafet dikerken işlerini çok kolaylaştıracak. Kendinize çok şık evde etek dikimi yapabilirsiniz. Çok şık kıyafet kombin modelleri hazırlayabilirsiniz. Bu projeyi yaparken bir arkadaşınızdan yardım almanız gerekiyor. Sizin bedeninize göre manken hazırlayacağımız için sizin ölçülerinizi arkadaşınız alacak.

Öncelikle bu çalışmayı yapmanız için birtakım malzemelere ihtiyaç duyacaksınız. Bunlar elyaf, metal taban, 2 veya 3 rulo koli bandı, eski uzun tişört, karton, folyo ve streç film, makas işinizi görecektir.

Malzemeleri temin ettikten sonra hazırsınız demektir. O halde başlayalım. İlk olarak yardımcı birisine tişörtü giydiriyorsunuz. Hemen sonrasında da boyun kısmını streç filmle kaplamanız gerekiyor.

Sonra ise tüm bedeni koli bandı ile kapladıktan sonra kolları bırakıyorsunuz. Bantlama aşamasını tamamladıktan sonra da arka kısmı yine hazırlıyorsunuz. Sonrasında ise elyaf ile sıkıca kumaş artık kısımlarını doldurmanız gerekiyor.

Gördüğünüz gibi aşamalar kolay ve resimlerden de anlayarak ilerleyebilirsiniz. Bu tür çalışmalar yapıp, evinizde dikiş işlemlerinde ölçü alma aşamalarında veya kıyafet denemelerinde kullanabilirsiniz. Dikiş işleriyle uğraşanların mutlaka evinde olması gereken bir aparattır diyebilirim. Kolay gelsin.
Yorum Gönder